Menu:

Software


Novinky

10.02.2017 Mobilní skenování interiéru

Jedinečné řešení pro mapování interiérů!
více

13.02.2015 3D ONLINE UKÁZKY

Unikátní způsob prezentace 3D dat prostřednictvím webu.
více

Kontakty

Adresa:

GEOVAP - QUANTUM 3D Mapping

Čechovo nábřeží 1790
530 03 Pardubice

Tel.:+420 466 024 111   
Mobil: +420 736 605 377 
E-mail:
info@quantum3d.cz

Právě si prohlížíte: Mobilní mapování


Mobilní mapování

Revoluční způsob mapování terénu pomocí mobilního laserového systému LYNX.

Mobilní skenování a mapování terénu přináší oproti doposud používané statické metodě řadu výhod. Místo měření jen jednotlivých budov či objektů umožní naskenovat celá města či stovky, dokonce tisíce kilometrů dálnic a jejich okolí, to vše za zlomek času oproti klasickému měření pomocí statické totální stanice. Náš automobil opatřený senzory je schopný jet rychlostí mezi 80 km/h a 120 km/h (v závislosti na požadované hustotě skenování) skrze danou oblast a díky snímačům vyhodnocovat veškeré své okolí. Takto získaná data jsou následně využita pro vytvoření mimořádně přesné a komplexní 3D mapy, sestávající z několika desítek tisíc bodů. Výhodou systému je i fakt, že nemusíme spoléhat na denní světlo - námi používaný systém pracuje prakticky kdykoli, a lze ho tak použít pro měření v noci, při minimálním provozu na komunikacích.

 


Pro vyhodnocování informací získaných metodou mobilního mapování jsme vyvinuli vlastní software. Výstupy z měření zpracované naším softwarem najdou uplatnění především při ekonomickém plánování silničních staveb, monitorování a kontrole probíhajících stavebních prací, či při vyhodnocování stávajícího stavu již uskutečněných staveb.

 


Výhody našeho unikátního postupu jsou nejvíce patrné při mapování silnic. Klasické mapování u projektů tohoto měřítka je velmi nepraktické, letecké naopak nepřesné. Systém LYNX vytváří kompletní 360° pohled na snímanou oblast, zachytí každý detail na silnici a okolo ní, včetně překážek na vozovce a mimo ni, budov či dopravního značení.  Tato data mohou být následně využita k plánování nových tras a údržbě stávajících komunikací. Díky modifikaci vozidla se systém dá velmi jednoduše použít i na mapování železničních drah či vodních cest.

 

LYNX Mobile Mapper

 


Akce: ZPĚT ZPĚT Otevřít verzi pro tisk Otevřít verzi pro tisk